top of page
Azienda Agricola Villanoviana
Bolgheri / Toskánsko

V Bordeaux by se jednalo o zástupce garážových vinařství. Rozlohou malé, ale intenzivní svou péčí o hrozny  do posledního detailu, tradiční, organické postupy  . Malé množství keřů na hektar (6000) a nízké výnosy dávají všechnu sílu země a rostliny do několika málo bobulí.

Přesně jak si ho jeho majitelé Marco s Barbarou vysnili, když kupovali usedlost v Bolgheri, kde si chtěli potvrdit, že bez lásky a vášně lze vyrobit dobré, nikoliv ale výjimečné víno.

Merlot, Cabernet Franc a Petit Verdot jsou červené odrůdy, ze kterých scelují své Bolgheri Superiore, Bolgheri Rosso DOC a Toscana IGT. Milovníci hedvábné třísloviny a rozmanité zemitosti si přijdou díky sázce na Merlot, jako nosnou odrůdu na své.

V žádném jejich víně není 100 % Merlot, ale vždy  mu dělá  společnost Cabernet Franc případně i Petit Verdot. Jako jedni z mála nemají pro Bordeaux blend vína vysázen Cabernet Sauvignon.

Produkci vín již tradičně dopl-ňuje výroba extra vergine olivového oleje z odrůd Frantoio, Moraiolo a Leccino a netradičně i balsamica v kvalitě IGT, které má svou domovinu v regionu Marché, odkud Marco s Barbarou pocházejí.

1424880556villanoviana.jpg
IMGP6471.JPG
IMGP6501.JPG
003.jpg
008.jpg
bottom of page