top of page
Raritní archivní vína
Francie, Itálie, SRN, USA...

Není každé staré víno archivní a každý výjimečný ročník rarita. Aby víno mohlo být označována za archivní a navíc vzácné, musí stejně jako u umění splňovat některé specifické podmínky.

 

K archivaci musí mít potenciál, hloubku a strukturu, mocné tělo, které dostane z výborných hroznů dobrého ročníku, a které se v případě jeho perfektního zpracování, bude archivací nadále rozvíjet. A musí mít dobrého autora, vinaře, který mu vtiskne duši a svůj rukopis. Takové víno je předurčeno k neutuchající poptávce a nesmrtelnosti. 

 

Červená vína vydrží při dobrém skladování bez překorkování v lahvi i výrazně přes 100 let. U bílých je to sice podstatně méně, ale přesto je výsledek vynikající.

 

Naše vína jsou perfektně skladovaná v klimatizovaném přírodním sklepě v teplotě mezi 13 a 15 stupni Celsia a relativní vlhkosti 70 - 80 %. 


 

 Aktuální nabídku raritních archivních vín si otevřete zde: 

Jednoduše si vyberte lahve, které Vás zajímají a poptejte je. Cenu tvoříme vždy aktuálně, transparentně podle ceny na trhu, odrážíme se od nejnižší maloobchodní ceny dostupných lahví na třech největších vinařských serverech.

IMGP6374.JPG
IMGP4012.JPG
IMGP5007.JPG
bottom of page