top of page

Vinařství hraběte Federica Zileri Dal Verme, který je v současnosti předsedou konsorcia vinařů Bolgheri DOC, se dědí z otce na syna nepřetržitě již několik desítek generací. Není tak náhodou, že právě jejich hrad je i centrem stejnojmenného malebného městečka Bolgheri, které dalo název celé vinařské DOC oblasti.

Z celkové rozlohy pozemků 130 hektarů, okolo 50 hektarů tvoří vinice. Ty jsou v okolí hradu a podél legendární pět kilometrů dlouhé cypřišové aleje. V jejich bezprostřední blízkosti jsou i vinice Tenuta San Guido a Tenuta dell Ornellaia, dvě velká jména světového vinařství. 

Federico produkuje pouze dvě vína, obě červená. První víno Castello di Bolgheri je cuveé odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc, které zraje 2 roky v dubových sudech tonneaux o objemu 500 litrů a následně ještě v lahvi. Druhé Varvára je doplněná ještě o Syrah a Petit Verdot. My se u něj nesoustředíme ale na víno, nýbrž na vynikající olivový olej, který produkuje. Má v oblasti v průměru nejstarší keře, které dávají olivovému oleji nezapomenutelné aroma.

CASTELLO DI BOLGHERI

toskánsko / bolgheri

bottom of page