top of page

bonum vinum je vášeň k vínu a láska k životu...

Přesně k takovému, které rozehřeje a rozsvítí srdce. Není to jenom o obsahu lahve, ale o příběhu, který stojí za ní. O jménech, která ho píší a o lidském úsilí, které muselo být vynaloženo na harmonický vztah s přírodou, která je strůjcem úspěchu. O celoroční náročné práci rukou na vinicích, kterou může zmařit jediný rozmar přírody. O rozhodnutích, zda vyrobit i v těžkém ročníku. A o tom, kdo to vše, v esenci několika hltů v každé jednotlivé lahvi, ocení. Na víně je krásné, že přestože může být vynikající, nezachutná každému.

Každé víno, stejně jako příběh chutná lépe, pokud ho umocníte nejenom atmosférou, ale také mu připravíte a otevřete chuťové pohárky vhodnou kombinací pokrmů. Stejně autentických jako je víno samo a se stejným odkazem vyráběných. 

V našich kolekcích máme jenom vynikající vína, nikoliv stovky druhů, nýbrž ta, za která dáme ruku do ohně, pod jejichž tvůrce se podepíšeme vlastním jménem, která vidíme každoročně růst, sklízet a zrát. Ta, která jsme si sami vybrali. Posoudit, zda Vám budou chutnat už musíte sami. Nejlépe přijďte na degustaci a ochutnejte.

 

Vám si tak s hrdostí dovolujeme nabídnout naše kolekce těchto vín, archivních ročníků a raritních vín z našich sbírek, uměleckou grappu od Romana Leviho, potraviny z farmy, kde milují svá zvířata a vkusné doplňky z alabastru a olivového dřeva od lokálních řemeslníků z toskánské Volterry.

Neplatíte u nás ani za marketing, ani za marže obchodníků, skladování v logistických hubech a nekonečný transport zatěžující přírodu, která nám dává naše produkty, nadměrnou tvorbou CO2. Platíte za nic méně, než za poctivý, autentický produkt od výrobce. Nechceme, aby nás výhradně víno živilo a přemýšlet o maržích, víno nás baví a o to se s Vámi chceme dělit. 

To je naše vize, to je bonum vinum, to je naše sapori di vitae.

To jsme my... Martin Zährl a Jan Skala.

Tento web vznikl výhradně v naší režii a z našich fotografii

 

STory

bottom of page