1/4

Perfekcionista, který se ještě za svého života stal legendou, nejlepším a nejuznávanějším výrobcem grappy na světě. Kultovní nejenom pro svůj andělský mok, ale též pro originální, ručně vyráběné etikety.

Romano Levi 1928 - 2008. Ve svých 17-ti letech převzal po tragické smrti své matky rodinný podnik založený jeho otcem Serafinem v roce 1925. Nikdy se neoženil, neměl děti, stejně jako jeho starší sestra Lydie. Do své smrti se věnoval tomu, co miloval. Mezi prvními a jako poslední v Evropě pro destilaci používal otevřený oheň. Extrémně náročnou technologii výroby nikdy nepřenechal žádnému ze svých pomocníků a destiloval až do svých posledních dní osobně. Výhradně z vybraných hroznů nejlepších vinařů Piemontu, jako Angelo Gaja a ve velmi malém množství. V tomto byl nekompromisní, to jej učinilo nesmrtelným a nejvyhledávanějším. 

Ve své samotě si stvořil svou vyvolenou "Donnu Selvatica", umělecky ji ztvárňoval na některých svých etiketách (ca. 1 %), jiné obsahovaly poetické pojednání (ca 4 %), ty nejčetnější jenom krátký text o původu (95 % všech).  Lydia do vybraných lahví vkládala různé lokální bylinky. Vznikaly tak zajímavé kolekce a každá lahev se stala sběratelským unikátem pro svůj obsah a příběh ztvárněný na etiketě. 

Jako každá umělecká duše si žil svým životem a nejhezčí a nejvzácnější etikety neprodával, dokonce je nedaroval ani významným návštěvám, naopak často jimi obdarovával své blízké. 

Přítel Paolo z Neive Romanovi už jako malé dítě v 70-tých letech chodil o sobotách pomáhat. Poděkováním mu byly ty nejkrásnější lahve, které mu Romano s láskou daroval. Máme tu čest, že za poslední dvě dekády jsme vytvořili kolekci čítající přes 100 těchto lahví. Nejhezčích lahví...

romano levi

piemonte / neive 

© 2015 bonumvinum.cz/.eu   bonum-vinum.cz    wine-selector.com  wineselector.eu          bonum vinum s. r. o.        Růžová  2   -   350  01   Cheb   -   info@bonumvinum.cz     webdesign by Martin Zährl