top of page

V roce 1954 emigroval za lepší budoucností ze sousedního regionu Marché do Toskánska Emilio Fusseli a odkoupil od markýze Mario Incisa della Rocchetta pozemky. Název budoucího rodinného vinařství "země markýzova" se ujal bezmála 50 let před první sklizní hroznů.

Po deseti letech sběru cenných zkušeností u toskánské legendy Antinoriho se až Emiliův vnuk Maurizio pustil s plnou vervou do pěstování vína, které z větší části vyměnil za dosavadní produkci oliv a olivového oleje. Rok 2003 se zapsal do historie rodinného podniku, jako rok vzniku prvního bordeaux blend vína "Emilio Primo" z odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah.

Rodinný podnik se dnes odlišuje od ostatních vinařství v regionu tím, že mimo typického cuveé odrůd vyrábí i 100 % Cabernet Sauvignon, 100 % Syrah a 100 % Merlot. Všechna jsou skvělá, ale lahůdkou je Aldone - 100 % Merlot, který při slepé degustaci nezadá se špičkou světových merlotů Pétrusem a Massetem.

Výtečné Nobilis - hrozny bílé odrůdy Vermentino sklízené v pozdním listopadu, napadené ušlechtilou plísní botrytis cinerea. V nabídce též olivový olej, Grappa a Mauriziova vášeň - Brandy.

poggio anima

single vinice

bottom of page