top of page

Investice do vína lze považovat za nízkorizikovou cestu k budování diverzifikovaného portfolia reálných aktiv. Investování do archivních, prémiových vín je specifickým druhem investic vhodným pro sofistikované investory a volným kapitálem disponující jednot-livce. My v Bonum vinum ale zásadně věříme, že každý by měl mít příležitost investovat na trhu archivních vín. Trh, který je determinován téměř výhradně ekonomickými a přírodními silami a regulován pouze nabídkou a poptávkou. Naší filosofií a specializací jsou dynamické a současně nízkorizikové investič-ní strategie zaměřené výhradně na archivní vína. Kde oproti trhu se standardním prémiovým vínem platí mj. rovnice: S rostoucím věkem konkrétní lahve klesá její světové množství což při konstantní poptávce (a mnohdy i zvyšující se) znamená dlouhodobě rostoucí cenu.

 

 

 

Víno je hmotné aktivum. Na rozdíl od akcií, nebo dluhopisů drží svou hodnotu i během hospodářského poklesu. Množství prémiových vín je navíc v lepším případě konstantní oproticelosvětově 

rostoucí poptávce, což vede k vyšší hodnotě. 

IMGP3827.JPG
IMGP5609.JPG
IMGP3890.JPG
IMGP3880.JPG
IMGP3568.JPG

 Jak to funguje ? 

Archivním vínům se věnujeme několik generací a ve sklepích máme na 15.000 lahví archivních ročníků, z toho okolo 2.000 lahví světově unikátních prémiových vín.

1. Konzultace

Pokud jste v oboru nováčky, nebo Vás zajímá tento typ investic, rádi Vám tento svět přiblížíme a rozhodnete se, zda je v souladu s Vaším individuálním očekáváním.

2. Nákup a dlouhodobé uskladnění

Můžete si vybrat mezi lahvemi z naší vlastní kolekce (nejsou až na výjimky dostupná přes eshop, ale na stránce víno pod záložkou "rarity od roku 1900" - je to proto, že vždy nabízíme aktuální cenu odvozenou od ceny na světovém trhu) nebo nákupem z globálního trhu. Vína můžete nechat profesionálně uskladněná u nás, nebo ve své vinotéce.

3. Prodej

Víno realizujete na trhu po dosažení individuálních očekávání, nebo ho vypijete, což je jedna z jeho nesporných výhod. 

 
Investice do vína

Vybraná archivní prémiová vína dlouhodobě získávají na hodnotě, neobchodují se na burzách jako akcie, měny, či komodity, ale reálně, zakoupením konkrétních lahví, nebo sbírky, kterou vlastníte a sami se rozhodujete zda a kdy ji prodáte, podobně jako kvalitní umění. Nízká volatilita a průměrný roční výnos 20%+ jsou charakteristiky trhu posledních let, kdy Liv-ex Fine wine 50 index je posledních 5 let výkonnější než zlato, olej nebo akcie.  

 Víno versus akcie 

 Budování vlastního portfolia archivních vín 

Bonum vinum Vám pomůže vybudovat si Vaše vlastní portfolio archivních vín. Chcete-li začít, stačí se rozhodnout, kolik a na jak dlouho chcete investovat. Můžeme Vám poskytnout informace, které Vám pomohou pochopit "pravidla hry". Musíte chápat s jakým produktem máte co dočinění, pokud chcete být úspěšní. Stejně jako úspěšná investice do akcií vyžaduje detailní informace a analýzy společnosti o jejíž akcie se zajímáte u archivního vína platí totéž.  Následně už stačí jenom začít...

gggg
bottom of page